Κυριακή 1 Οκτωβρίου 2017

Όμβρος Ομβριακής-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 1-2 video

Συναρπαστικό ματς έγινε στην Ομβριακή όπου ο Αστέρας Αγίου Σεραφείμ νίκησε τον Όμβρο με 2-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Αλαμάνη στο 21’. Και ενώ το ματς κυλούσε με το σκορ στο 1-0, στις καθυστερήσεις έγινε η ολική ανατροπή. Στο 94’ ο Σχουλής ισοφάρισε σε μια φάση που αρχικά η βοηθός διαιτητή Αγγελακοπούλου υπέδειξε οφσάιντ, στη συνέχεια ο διαιτητής Χανής πήγε να την συμβουλευτεί και με καθυστέρηση κατοχύρωσε το γκολ υπέρ των φιλοξενούμενων. Δημιουργήθηκε ένταση με αποτέλεσμα ο αγώνας να διακοπεί για λίγα λεπτά. Όταν το ματς άρχισε και πάλι ο Σχουλής είχε δοκάρι για τον Αστέρα και στην επόμενη φάση ο Σαΐτης έδωσε τη νίκη με 2-1 στην ομάδα του Αγίου Σεραφείμ. Στα αξιοσημείωτα πως Σχουλής και Σαΐτης την περασμένη σεζόν αγωνίστηκαν στον Όμβρο.

..
.Δυο επίμαχες φάσεις που σημάδεψαν το παιχνίδι στην Ομβριακή.
Το γκολ στο 71΄ που ακυρώνεται λανθασμένα ως οφσάιντ και
το γκολ του 94ου λεπτού για το οποίο διαμαρτύρονται οι άνθρωποι του Όμβρου.

..
Τα αποτελέσματα:
Καμένα Βούρλα-Δάφνη Λιβανατών 1-2 (43’ Τσαπάρας-2’ Πούλος, 87’ Σαΐνης)
Όμβρος Ομβριακής-Αστέρας Αγ. Σεραφείμ 1-2 (21’ Αλαμάνης-94’ Σχουλής, 96’ Σαΐτης)
Μαλεσίνα-Νέο Κρίκελλο 1-0 (19’ Λέντας)
Δόξα Μοσχοχωρίου-Στυλίδα 0-1 (71’ πεν. Βαρυπάτης)
Αστέρας Σταυρού-Προοδευτική Λάρυμνας 0-2 (23’, 34’ Μαλέρδος)
Ευρυτανικός-Κηφισσός Κ. Τιθορέας 6-1 (11’, 28’ Παπακώστας, 34’ Ματίκας, 40’ Αλεξίου, 71’ Κατσιγιάννης, 88’ αυτογκόλ Μιντίλι-73’ πεν. Χανής)
Αταλάντη-Καλαπόδι 0-1 (45+1’ Μπουγιώτας)..
Ρεπό: Άρης Αγ. Κωνσταντίνου