Κυριακή, 26 Αυγούστου 2012

ΑΣΤΕΡΑ Αγ.Σεραφείμ-ΑΡΗΣ Αγ.Κωνσταντίνου 2-2


Φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα έδωσε  η ομάδα μας τη Κυριακή , 25 Αυγούστου, με αντίπαλο τον ΑΡΗΣ Αγ Κωνσταντίνου. Σκορ 2-2

Πέμπτη, 23 Αυγούστου 2012

Α' φάσης του κυπέλλου Φθιώτιδας.


Στης 22/8Πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα δεξιώσεων του ''Grand Pasiakos'', η κλήρωση της Α1 κατηγορίας και της Α' φάσης του κυπέλλου Φθιώτιδας.
Παρουσία όλων των μελών της ΕΠΣΦ αλλά και των εκπροσώπων των περισσότερων ομάδων του νομού έγιναν οι δύο κληρώσεις, με συγκρατημένη αισιοδοξία για την αρχή της νέας αγωνιστικής περιόδου από όλους, λόγω της οικονομικής κρίσης.
Για την Α1 κατηγορία οι ομάδες που θα συμμετάσχουν θα είναι 18, με την θέση του παραιτηθέντος σωματείου, Θύελλα Ροδωνιάς, να καταλαμβάνει μια εκ των Ευρυτανικού ή Νέο Κρίκελλο, μετά από αγώνα μπαράζ που θα διεξαχθεί στις 5 Σεπτεμβρίου, ενώ το πρωτάθλημα θα ερχίσει στις 15 Σεπτεμβρίου.
Να τονίσουμε πως η Επιτροπή Πρωταθλήματος αποφάσισε την θέση της Ροδωνιάς να πάρει μια εκ των δευτεραθλητριών των 4 ομίλων της Α' κατηγορίας, έπειτα από αγώνες μπαράζ, όμως ο Ολυμπιακός Ανθήλης και η Τσούκα δεν θέλησαν να συμμετάσχουν.
Για την κλήρωση του Κυπέλλου Φθιώτιδας, τα 64 σωματεία που δήλωσαν συμμετοχή, χωρίστηκαν σε 8 ομίλους των 8 ιμάδων, με γεωγραφικά κριτήρια και οι αγώνες θα αρχίσουν στις 8 και 9 Σεπτεμβρίου.
Τέλος ο αγώνας του Super Cup, μεταξύ του πρωταθλητή Αχιλλέα Δομοκού και του Κυπελλούχου Άρη Αγίου Κων/νου θα γίνει την Τετάρτη 12 Σεπτεμβρίου, στις 6 το απόγευμα στο ΔΑΚ Λαμίας.

Αναλυτικά οι όμιλοι του κυπέλλου:
Κύπελλο ΕΠΣΦ Α' Φάση

1ος  όμιλος
Ελατειακός – Προοδευτική Λάρυμνας
Οπούντιος Μαρτίνου – Αταλάντη
Κηφισσός Κ. Τιθορέας – Αγρότης Τραγάνας
Μαλεσίνα 2008 – Παρνασσός Αμφίκλειας

2ος  όμιλος
Κομνηνός – Αστέρας Αγ. Σεραφείμ
Δάφνη Λιβανατών – Καμένα Βούρλα
Ρεγκίνι – Καινούριο
Άρης Αγ. Κων/νου - Καλαπόδι

3ος  όμιλος
Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς – Αρχάνι
Ένωση 2010 – Σπερχειάδα 2005
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Βίτωλη
Τυμφρηστός – Τσούκα

4ος  όμιλος
Δόξα Ζηλευτού – Βράχα
ΠΑΣ Λαμία 1964 – Θύελλα Ροδωνιάς
Αίαντας Λαμίας – Πλατύστομο
Μάκρη 2007 – Αστέρας Σταυρού

5ος  όμιλος
Παγκρατιακός – Μεξιατικός
Αγρότης 1946 Λιανοκλαδίου – Εθνικός Κομποτάδων
Καλύβια – Ολυμπιακός Ανθήλης 2011
Μαγνησιακός – Ακαδημία Ποδ. Λαμίας

6ος  όμιλος
Ομβριακή – Κένταυρος Μελιταίας
Αχιλλέας Δομοκού – Νέο Μοναστήρι
Καλαμάκι – Δίβρη
Ευρυτανικός Λαμίας – Ατσαλένιος Πετρωτού

7ος  όμιλος
Πελασγιακός – Ράχες
Στυλίδα – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Γλύφα – Κένταυρος Αχινού
Προμηθέας Στυλίδας - Βαθύκοιλο

8ος  όμιλος
Αετός Μενδενίτσας – Βαρδάτες
Ακαδημία/Ηρακλής – Νέο Κρίκελλο
Μώλος – Δόξα Μοσχοχωρίου 2011
Ολυμπιακός Λαμίας – Ηράκλεια


- Στη 2η φάση θα παίξουν, Νικητής α' αγώνα με νικητή β' και Νικητής γ' με Νικητή δ', με τους α' και γ΄να είναι γηπεδούχοι.
http://www.calciobambini.gr

Δευτέρα, 20 Αυγούστου 2012

Κυριακή, 12 Αυγούστου 2012

ΑΡΧΙΣΕ Η ΣΕΖΟΝ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΑΓΙΟΥ ΣΕΡΑΦΕΙΜ


Σήμερα(12/8) άρχισε η προετοιμασία του ΑΣΤΕΡΑ
Νέα πρόσωπα που προστέθηκαν στο roster της  ομάδας.
Ο Μπατσογιαννης  Ν που αγωνίζονταν στην ομάδα τον Καμένων Βούρλων και ο Ζαχαρόπουλος Γ  που αγωνίζονταν στην Α1 Λασιθίου
 Στο τιμόνι του ΑΣΤΕΡΑ βρίσκεται ο Κ Ζαχαρόπουλος.
Δείτε το σχετικό φωτορεπορτάζ εδώ:

Τρίτη, 7 Αυγούστου 2012


Στις 12 Αυγούστου, ημέρα Κυριακή και ώρα19:00μ.μ. αρχίζει η προετοιμασία της ομάδας του ΑΣΤΕΡΑ για την νέα αγωνιστική περίοδο 2012 – 2013. Οι ποδοσφαιριστές θα συγκεντρωθούν στο γήπεδο του ΑΣΤΕΡΑ όπου θα πραγματοποιηθεί και η πρώτη προπόνηση. Η παρουσία όλων μας είναι σημαντική και απαραίτητη.